В Росії частіше перевірятимуть якість ліків

Кількість експертиз лікарських засобів в Росії збільшиться до 2011 року в п'ять разів, повідомляє РІА Новини із посиланням на керівника Росздравнадзора Миколу Юргеля.

Виступаючи на конференції, присвяченій питанням стандартизації фармацевтичної продукції, Юргель заявив, що збільшення кількості експертиз відбудеться за рахунок організації мережі лабораторних комплексів, що працюють за єдиними стандартами у всіх федеральних округах. За його словами, це дозволить збільшити долю щорічно інспектованих ліків до десяти відсотків серій, що знаходяться в обігу. Юргель відзначив, що в даний час експертизі піддається лише два відсотки серій препаратів, при цьому 80 відсотків російських лабораторій він назвав морально застарілими.

Глава Росздравнадзора вважає, що з 2010 року необхідно ввести в Росії практику інспекції зарубіжних фармацевтичних виробництв. За його словами, така практика поширена у всьому світі.

Пропозицію про відміну держреєстрації субстанцій для виготовлення препаратів Юргель назвав передчасною. У країнах з відлагодженою системою контролю якості ліків фармацевтичні субстанції реєструються у складі готових лікарських форм. На думку голови Росздравнадзора, впровадження подібної практики в Росії може привести до припинення виробництва субстанцій і збільшення залежності вітчизняних виробників від іноземних постачальників.

Начальник одного з управлінь Росздравнадзора Валентина Косенко нагадала про необхідність посилення кримінальної відповідальності за фальсифікацію ліків. За її даними, майже половину (45 відсотків) всіх підробок складають вітчизняні препарати, по 10 відсотків фальсифікованих ліків доводиться на німецьку і бельгійську продукцію. Крім того, Косенко відзначила, що за період з 2004 по 2009 рік доля бракованих серій препаратів скоротилася з 10,9 до 2,3 відсотка.