Захворювання на пандемічний грип H1N1 підтверджено у фреток

Вірус грипу A H1N1 виявлено у фретокУ трьох домашніх фреток зі штату Орегон (США) виявлено пандемічний вірус грипу H1N1. За повідомленням д-ра Еміліо ДеБесс, хворі тварини належать приватному власнику, який утримує ще шість таких тварин вдома. У всіх дев'яти спостерігалися грипоподібні симптоми, проте на огляд до ветеринара доставили лише трьох, які виявилися позитивними щодо інфікування вірусом грипу A (H1N1).

Доктор ДеБесс проінформував, що власники фреток за тиждень до появи ознак захворювання у тварин перехворіли із сипмтомами ГРЗ. Проте, доказів, що фретки заразилися безпосередньо від власників або від якихось домашніх тварин немає.

Перший випадок захворювання фреток в штаті Орегон мав місце на початку жовтня 2009р. Всі хворі тварини одужали. Спеціалісти нагадують, що при найменшій підозрі на захворювання своїх домашніх улюблецнів слід звернутися до ветеринарного спеціаліста, що дасть змогу надати лікування та не допустити небезпеки розповсюдження вірусу.

"Захищайте своїх тварин таким же чином, як і членів сім'ї," сказав доктор ДеБесс. "Мийте руки, прикривайте лице, коли кашляєте і чхаєте, намагайтесь не забруднювати предметів, з якими контактує тварина".

Джерело - American Veterinary Medical Association