У США заснована перша в світі авіакомпанія для тварин.

PetAirwaysПерший рейс компанії Pet Airways був здійснений 15 липня. Літак піднявся в повітря в аеропорту Republic в Лонг-Айленді (штат Нью-Йорк). Пункт призначення першого рейсу не називається, але повідомляється, що послуги компанії розповсюджуються на п'ять невеликих аеропортів Нью-Йорка, Вашингтона, Чікаго, Денвера і Лос-Анджелеса. У Pet Airways повідомляють, що квитки на їх рейси вже заброньовані на два місяці вперед. Вартість квитка - не менше 149 доларів.
Компанія Pet Airways створена подружньою парою Аліси Біндер і Дена Візеля. Рішення про відкриття авіакомпанії було ухвалене в 2005 році, але реалізувати цю ідею пара змогла лише через чотири роки. До парку компанії увійшло п'ять вантажних літаків. Відсіки цих літаків спеціально переобладнані, в них розміщені приблизно по 50 кліток для кішок і собак. В дорозі тварин супроводжують бортпровідники, що перевіряють стан чотириногих пасажирів кожні 15 хвилин. У аеропортах, що працюють з Pet Airways, для тварин влаштовані спеціальні зали очікування.
Рейс з Нью-Йорка до Лос-Анджелеса, що займає 24 години, здійснюється з проміжною посадкою в Чікаго. У аеропорту Чікаго тварин годують і дають їм відпочити.
Звичайні авіакомпанії іноді дозволяють пасажирам брати в салон невеликих тварин, але багатьом собакам і кішкам доводиться літати у вантажному відсіку. Біндер і Візель говорять, що саме транспортування їх джек-рассел-терьера в багажному відсіку чотири роки тому змусило їх задуматися про впровадження більш зручних для тварин способах перельоту. За словами Біндера, під час польоту йому було дуже неприємно усвідомлювати, що ніхто не перевіряє, в якому стані знаходиться його собака.
Джерело - The Guardian