Компанія Novartis відмовилась постачати вакцину проти грипу H1N1 бідним країнам

Швейцарська фармацевтична компанія Novartis заявила, що, на відміну від інших виробників, не буде безкоштовно поставляти вакцину від грипу H1N1 країнам, що розвиваються, проте, можливо, надасть їм знижки. Компанія заявила про створення першої в світі вакцини від цього захворювання в п'ятницю 12 червня.
Раніше генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Маргарет Чен (Margaret Chan) закликала фармкомпанії проявити солідарність з бідними країнами.
Виконавчий директор Novartis Даніель Вазелла (Daniel Vasella) в інтерв'ю газеті Financial Times заявив, що для налагодження стабільного виробництва вакцин необхідний фінансовий стимул, тому безкоштовних поставок компанія здійснювати не буде.
На відміну від Novartis, британська Glaxo SmithKline пожертвує країнам, що розвиваються, 50 мільйонів доз вакцини. Окрім цих компаній, роботи по виготовленню вакцини ведуть Sanofi-Aventis, Solvay, Baxter International і дрібніші фірми по всьому світу.
Багато країн вже зарезервували партії вакцини, ціна на яких за прогнозами складе 10-15 доларів за дозу. Так, США мають намір купити вакцин на суму 289 мільйонів доларів.


Джерело - Medportal.ru