На Україні введено об'язкове маркування ліків шрифтом Брайля

Шрифт БрайляНа Україні вводиться обов'язкове маркування ліків за допомогою призначеного для сліпих шрифту Брайля, повідомляє Сьогодні.ua.
Відповідний законопроект «Про внесення зміни до статті 12 Закону «Про лікарські засоби» прийняла Верховна Рада. За відповідне рішення проголосували 340 депутатів з 440 зареєстрованих.
Депутати визначили, що на зовнішній упаковці ліків необхідна наявність написаних шрифтом Брайля його назви, дози діючої речовини і лікарської форми.
Зміни маркування фармацевтичної упаковки, йдеться в повідомленні ВР, допоможуть слабозрячим людям і тим, хто повністю втратив зір, самостійно прочитати інформацію про лікарський засіб під час його застосування.
У записці пояснення до закону, яку цитує «Комерсант», наголошується, що на Україні кількість осіб, що застосовують для ознайомлення з друкарською інформацією шрифт Брайля, складає від 45 до 50 тисяч чоловік, зокрема кількість людей з повною втратою зору - від 10 до 20 тисяч чоловік.
Передбачені зміни маркування відповідають нормам міжнародного права і директивам Європарламенту і Євросоюзу щодо лікарських засобів.
Закон набуває чинності з 1 січня 2010 року.