Тест-систему для виявлення грипу H1N1 розроблено в Росії

testingРосійскими вченими з ЦНДІ епідеміології розроблено тест-систему для виявлення вірусу грипу А/H1N1. Про це повідомив керівник відділу молекулярної діагностики ЦНДІ Герман Шипулін. За словам Шипуліна, вже випущено більше 250 зразків діагностичних систем. Цієї кількості достатньо для проведення 12 тисяч тестів на вірус грипу.

Перший зразок тест-системи, виготовлений на основі зразків вірусів свинячого грипу з Національної колекції мікроорганізмів в Москві, генетично споріднених до вірусу, що викликав епідемію в Мексиці. «Тепер ми маємо повноцінний набір, що включає всі необхідні праймери і зонди для проведення ПЛР-діагностики в реальному часі, і позитивний контроль для верифікації», - повідомив Шипулін.

За словами вченого, проблем з виробництвом нових тест-систем немає, проте їх масове застосуваннястане можливим лише по завершенню державних випробувань в Національному інституті стандартизації і контролю медичних біологічних препаратів імені Тарасевича. Початок досліджень запланований на 12 травня.

Джерело - РІА Новини