ВООЗ вважає пандемію свинячого грипу «невідворотною»

WHOНа екстреному засіданні, що завершилося пізно вночі 29 квітня Всесвітньою організацією охорони здоров'я ухвалено рішення підняти рівень небезпеки виникнення пандемії свинячого грипу до п'яти балів з шести, передає AFP.
П'ята фаза пандемії характеризується зареєстрованою передачею вірусу від людини до людини як мінімум в двох країнах одного регіону. На цьому етапі виникнення пандемії, тобто глобальній епідемії, «неминуче».
Хоча більшість країн світу поки що не уражені, оголошення п'ятої фази означає, що «залишається трохи часу, щоб остаточно врегулювати всі організаційні питання» і підготуватися до введення запланованих заходів по зниженню небезпеки пандемії для жителів планети.
Керівник ВОЗ Маргарет Чен заявила, що вимушена наполягати на тому, щоб уряди країн світу «готовувались до найгіршого». Вона рекомендувала фармацевтичним компаніям Glaxosmithkline і Roche - виробникам препаратів від свинячого грипу - нарощувати темпи їх виробництво.
«До пандемій грипу слід відноситися серйозно через його здатність швидко розповсюджуватися всіма країнами світу, - додала Чен. - Головне питання в тому, наскільки важкою виявиться ця пандемія, особливо на початку». На думку директора ВОЗ, сьогодні світ «готовий до пандемії грипу краще, ніж будь-коли за всю історію».
Станом на 29 квітня число жертв свинячого грипу в Мексиці складає 152 людини, більше двох тисяч заражено. У США зареєстровано 64 випадки свинячого грипу, одна людина померла. У інших країнах світу, по даним ВОЗ, підтверджено 79 випадків хвороби.
У Канаді підтверджено шість випадків зараження свинячим грипом, у Великобританії - два, а в Іспанії - один. Туристи, що повернулися з Мексики, госпіталізовані з підозрою на свинячий грип в Ізраїлі, Бразилії, Гватемалі, Перу, Австралії і Новій Зеландії.
Першим пацієнтом з діагнозом «свинячий грип» був хлопчик на ім'я Едгар Ернандес (Edgar Hernandez), житель містечка Ла Глоріа в мексиканському штаті Веракрус. Він захворів 2 квітня і на сьгодні повністю одужав. За п'ять миль від його будинку знаходиться свиноферма компанії Smithfield Foods, яка вважається джерелом пандемії.

Джерело новини - агенція AFP