ВООЗ занепокоєна незвичайною епідемією грипу в Мехіко

Свинячий грипВсесвітня організація охорони здоров'я стурбована незвичайною епідемією грипу в Мехіко. Протягом останніх тижнів в столиці Мексики зареєстровано більше 800 випадків респіраторного захворювання, що нагадує грип, причому не менше 20 з них - з летальним завершенням.

За словами місцевих епідеміологів, захворювання відрізняється незвичайним перебігом: найбільшу небезпеку воно становить для молодих пацієнтів. В даний час зразки тканин хворих жителів Мехіко направлені до мексиканських лабораторій, а також в лабораторії США і Канади.
Результати перших досліджень свідчать про те, що захворювання мексиканців викликане вірусами грипу. Походження штаму вірусу буде уточнено за наслідками поглиблених вірусологічних досліджень.

В п’ятницю стурбованість у зв’язку з нехарактерним для даної пори року спалахом грипу в Мексиці виказала голова прес-служби Всесвітньої організації охорони здоров'я Фадела Чаїб (FadelaChaib). Чаїб відзначила, що спалах в Мексиці може бути пов'язана з нещодавно зафіксованими в США випадками захворювання людей на грип свиней Н1N1. Кілька днів тому Центри контролю і профілактики інфекцій підтвердили сім таких випадків на території США.

Втім, варто підкреслити, що зв’язок між спалахом грипу в Мексиці і свинячим грипом, виявленим в США, поки що не підтверджений американськими, канадськими або мексиканськими вірусологами.

В п’ятницю заняття в школах Мехіко були скасовані у зв’язку з епідемією грипу. Голова Мінохорони здоров’я Мексики Хосе Анхел Кордова Вільялобос (Jose Angel Cуrdova Villalobos) закликав співгромадян до спокою, підкресливши, що епідемія грипу не є неконтрольованою, і що держава має в своєму розпорядженні достатні запаси вакцин і ліків на випадок подальшого її розповсюдження.

Передача вірусів грипу від тварин і птахів людям є найбільш вірогідним механізмом появи нових різновидів грипу, здатних викликати глобальну пандемію. Так, знаменита епідемія «іспанки», жертвами якої на початку минулого століття стали мільйони людей у всьому світі, почалася в результаті зараження людей одним з різновидів вірусів грипу птахів, причому проміжною ланкою передачі вірусу від пернатих людині, швидше за все, були свині.

Джерело -The Ottawa Citizen