Ветеринарна служба побоюється занесення до Росії нових типів вірусу грипу

Міграція птахівУ зв'язку з проблемою зараження людей пташиним грипом в Індонезії, в Росії побоюються занесення зараженими людьми нового типу вірусу. Про це повідомив головний ветеринарний лікар Росії Микола Власов 10 квітня на прес-конференції в Москві, передає агенство "Новини REGNUM".

Обговорюючи можливість розповсюдження вірусу під час весняної міграції птахів, Власов сказав: "Пташиний грип долетить до Росії, оскільки розповсюдження інфекції продовжується в країнах Східної Азії і Африки. До нас заражені птахи прилетять, але Росії нічого не загрожує, оскільки ветеринарні служби до цього підготовлені".

Головний ветлікар країни також повідомив, що цього року "спорадичних випадків буде менше, ніж минулого року, і вони не матимуть серйозних наслідків". Втрати Росії від пташиного грипу, за словами Власова, будуть в 2-3 рази менші, ніж в Південно-Східній Азії, Мексиці, Африці і дельті Нілу.

Під загрозою занесення пташиного грипу опинилися регіони Сибіру: західний Алтай, Новосибірська область, Курганськ і південь Тюмені. Можуть виникнути проблеми також в Далекосхідному окрузі. "Там зустрічаються два варіанти вірусу", - відзначив Власов, але додав, що оскільки птахівництво в цьому регіоні практично "занедбали", то серйозного збитку не буде. У зоні ризику розповсюдження пташиного грипу опинилася також центральна частина Росії.

З листопада, за словами Власова, пташиний грип може створити проблеми в Дагестані, на півдні Ростовської області і Краснодарському краї. Проте там пташиний грип серйозного збитку нанести також не зможе, додав головний ветлікар.