У Масачусетському технологічному інституті вдосконалили голку для ін’єкцій

Голка нового зразкаВдосконалена голка для шприца дозволить запобігти сотням тисяч ускладнень, що виникають щорічно при внутрішньовенних ін’єкціях. Пристосування, принцип роботи якого запозичене у нафтовиків, розроблене групою фахівців Масачусетського технологічного інституту.
Нова голка має S-подібну форму; усередині неї розташована нитка, що використовується як провідник (аналогічно провідникові в катетері). При проведенні ін’єкції сила прикладається не до голки, а до провідника, завдяки спеціальному пристрою канюлі.
Коли провідник, що закінчується в кінчику голки, зустрічає опір щільних тканин, він скручується усередині S-подібного каналу, фіксуючись до стінок трубки і голка проходить вперед крізь тканини як єдина структура.
Як тільки голка нової модифікації потрапляє в порожнину, наприклад, в судину, провідникові на кінчику голки більше не завдається опору і він рухається вперед, причому сама голка залишається нерухомою. Завдяки цьому можна запобігти ситуації коли голка пробиває судину наскрізь при внутрішньовенній ін’єкції.