Вірусу високопатогенного грипу птиці на Харківщині не виявлено

22 березня поточного року на території Краснопавлівського (Князівського) водосховища Лозівського району Харківської області виявлено 517 загиблих диких гусей. 23.03.2009 року виявлено ще 552 трупи гусей.

Для встановлення причин загибелі птиці на місце події виїхали фахівці головного управління ветеринарної медицини в області та районі, представники регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, науковці.

При проведенні патологоанатомічного розтину загиблої птиці в органах травлення виявлено значну кількість зерна кукурудзи, запалення слизової оболонки товстого відділу кишечнику. З шлунків загиблої птиці відібрано проби кукурудзи, які направлено для дослідження на токсичність.

З метою виключення інфекційних хвороб патматеріал від 25 гусей направлено до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветсанекспертизи (далі - ДНДІЛДВСЕ).

За результатами лабораторних досліджень в ДНДІЛДВСЕ (експертиза від 23 березня 2009 № 0291-0315) - в доставлених пробах вірусу високопатогенного грипу птиці не виявлено.