Американські учені «підсвітили» збудників туберкульозу

Збудник туберкульозуДослідники з Медичного коледжу Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку і Університету Пітсбурга в Пенсільванії розробили методику експрес-діагностики туберкульозу і виділення стійких до антибіотиків мікобактерій.

Учені створили бактеріофаг, геном якого містить ділянку, що кодує флуоресцентний білок. Бактеріофаг - це вірус, який вибірково вражає бактерійні клітини і вводить в них свою ДНК. Таким чином, уражені фагом бактерії «підсвічуються» флуоресцентним білком.

Розроблений американськими ученими метод дозволяє зменшити час і вартість, а також збільшити точність діагностики захворювання. При використанні посіву і вирощування культур мікобактерій, для виділення збудника туберкульозу потрібно декілька тижнів. Застосування створених бактеріофагів скорочує цей час до декількох днів.

Крім прискореної діагностики туберкульозу, даний метод дозволяє виділяти мікобактерії, стійкі до антибіотиків. З використанням звичайних методів це займає більше місяця. Дослідники застосовували бактеріофаги одночасно з антибіотиками, в результаті чутливі до препаратів мікобактерії загинули, а збудники, стійкі до дії препаратів, були помічені флуоресцентним білком.

Доктор Грехем Хетфул (Graham Hatfull) - один з авторів дослідження відзначив, що за даними, отриманим з Африки, стійкі до антибіотиків мікобактерії викликають смерть хворого туберкульозом в середньому протягом 16 днів. Для допомоги таким пацієнтам необхідний швидкий, відносно дешевий і простій метод діагностики захворювання.

Джерело – Newswise Medical News