Китай сконцентрував всі сили на боротьбі з пташиним грипом

Avian_fluПташиний грип знов дав про себе знати. Днями в Пекіні померла 19-річна дівчина, а проведені аналізи підтвердили, що вона загинула від смертельно небезпечного різновиду вірусу «пташиного грипу» H5N1. Після цього владні структури Піднебесної вжили найрішучіших заходів, щоб не допустити подальшого розповсюдження вірусу.
В ході розслідування було встановлено, що загибла Хуан Янцин вичищала клітки качок, придбаних на ринку в сусідній провінції Хебей. Представники Міністерства сільського господарства КНР негайно провели тотальну дезинфекцію цього ринку, а магазини, що торгують свійською птицею в районі, закриті і досі.
На даний момент всі установи охорони здоров’я Китаю переведені на посилений режим роботи. Дільничні лікарі, не дивлячись на небезпеку, провели обхід всіх жителів доручених районів, оглянувши їх на предмет можливих симптомів пташиного грипу. Крім того, відкриті спеціальні поліклініки, де приймаються люди з високою температурою і іншими симптомами, які можуть розцінюватися як наслідок зараження смертельно небезпечним вірусом.
На ввезення всіх видів живої птиці до Пекіну накладена сувора заборона. На ринках китайської столиці, де торгують птицею, проведені масштабні перевірки на предмет виявлення небезпечного вірусу. Посиленим перевіркам піддалося і портове місто Тяньцзінь. Допоки нових випадків захворювання не виявлено, так само як і не виявлено спалахів пташиного грипу серед пернатих в птахогосподарствах.
В’єтнам також знаходиться на карантині: влада країни підтвердила випадок інфікування людини вірусом пташиного грипу H5N1. Симптоми захворювання виникли у 8-річної дівчинки. Після госпіталізації її стан стабілізувався. Незадовго до прояву симптомів зараження дівчинка контактувала з хворими і мертвими свійськими птахами. На даний момент з 107 підтверджених випадків захворювання 52 звершилися летально. Всього ж в світі, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від пташиного грипу з 2003 р. загинули 248 осіб, з них 21 – жителі Китаю.

Джерело – інтернет-портал flu.org