Спалах африканської чуми свиней зафіксований на Ставрополлі

African_swine_fever Спалах африканської чуми свиней зафіксований на Ставрополлі. Як повідомили офіційні представники міністерства сільського господарства, вогнище захворювання виявлене в колгоспі «Ростовановський», села Ростовановське Курського району краю. «На одній з ферм господарства 8 січня було зафіксовано загибель тварин, на даний час загинуло 64 свині», - розповіли в Мінсільгоспі краю. Тут відзначили, що попередній діагноз «африканська чума свиней» був підтверджений Ставропольською міжобласною ветеринарною лабораторією.
Всього на трьох свинотоварних фермах даного господарства утримується більше 6,5 тис. тварин. У господарстві здійснюють необхідні заходи для ізоляції осередку інфекції. На місці працює комісія з представників Россільгоспнагляду, Росспоживнагляду, краєвих управлінь ветеринарної медицини і Мінсільгоспу, вирішується питання про введення карантину.
Попередній спалах хвороби був зафіксований на Ставрополлі 15 жовтня 2008 року. Інфекцію виявили в чотирьох районах краю, на всій території Ставрополля був введений карантин, знищено більш 11,3 тис. голів збитки господарств і фермерів перевищили 100 млн рублів. Карантин був знятий 6 грудня 2008 року.

Джерело – агенція Foodqualitynews