Контрабандні папуги заразили прикордонників орнітозом

 

ParrotВ Оренбурзькій області серед працівників прикордонної застави «Сагарчин», міжнародного пункту пропуску автомобілів і цивільного населення Акбулакського району зареєстрований спалах орнітозу. За останніми даними, в результаті контакту з контрабандними папугами, вилученими на митному пункті, заразилося 13 чоловік, повідомляє агенція Lenta.ru.
У прес-службі Прикордонного УФСБ Оренбурзької області пояснили, що груз з птахами був затриманий на автомобільному пункті пропуску «Сагарчин» 13 листопада. До Росії з Казахстану для продажу без ветеринарних сертифікатів намагалися ввезти 1300 папуг і 214 канарок. Для того, щоб птахи не загинули на морозі, їх помістили в прикордонне відділення на дві доби. На сьогоднішній день в числі хворих - три працівники митниці, три співробітники структури, що обслуговує даний пункт, три цивільні особи, три прикордонники і один працівник Россільгоспнагляду, повідомив глава Росспоживнагляду. Геннадій Оніщенко. За його словами, стан 12 пацієнтів оцінюється як середнього ступеню тяжкості, одного – легкго. Також ведеться спостереження за 133 контактними особами, 62 з них призначено профілактичне лікування. Фахівці проводять комплекс протиепідемічних і лікувально-профілактичних заходів, повідомили в Росспоживнагляді.
Орнітоз - гостре інфекційне захворювання, що передається від заражених птахів, як правило, респіраторним шляхом. Збудником є хламідія (Chlamydia psittaci). Хвороба проявляється підвищенням температури тіла і пневмонією.