Сказ - транскордонне захворювання

Як і раніше, сказ залишається  постійною загрозою для людства в багатьох країнах світу, де щорічно гине від цієї хвороби понад 30 тисяч осіб і понад один мільйон тварин, - повідомив напередодні семінару з питань контролю сказу та регіонального співробітництва, спрямованого на ліквідацію закоренілої зоонозної хвороби в Європі керівник української делегації голова Державного комітету ветеринарної медицини України Григорій Іванов.
З початку року в Україні зареєстровано 1526  неблагополучних пунктів по сказу, що на 153 менше ніж на цю дату в минулому році, в яких захворіло 1855 тварин, що на 184 голови менше, ніж  2007 року. Складніша ситуація склалася у Сумській, Херсонській, Харківській, Донецькій, Чернігівській, Луганській областях. Учасники семінару, організованого Федерацією ветеринарних лікарів Європи (FVE) та Асоціацією ветеринарної медицини Туреччини (TVMA) працювали впродовж  4-5 грудня  2008 р. в Анталії.
Серед учасників семінару - делегати національних ветеринарних служб, представники Генерального директорату Єврокомісії з питань охорони здоров’я та захисту прав споживачів (ГД  ЄК «САНКО»), Світової організації здоров’я тварин (МЕБ).
Члени української делегації вивчали ситуацію щодо сказу у Словенії, Хорватії, Туреччини та взяли участь у дискусії по контролю сказу серед різних видів тварин, зокрема диких, безпритульних та домашніх котів та собак.