Новий різновид пташиного грипу виявлений в Нігерії

Новий різновид пташиного грипу виявлений в НігеріїУчені з Університету Меріленда, США, попереджають про можливу епідемію пташиного грипу нового різновиду - H9N2. Новий штам вірусу, виявлений в Нігерії, становить небезпеку для всього африканського континенту.Спалах епізоотії грипу був зафіксований в липні цього року на птахофермах Нігерії. В цілому там було знищено 40 тис. птахів. Проте різновид вірусу, що став причиною спалаху захворювання, ученим вдалося визначити лише днями.
На думку американських учених, для розповсюдження H9N2 від людини до людини необхідна всього одна мутація. При цьому зупинити проникнення вірусу до решти африканських держав навряд чи вийде, навіть якщо в Нігерії будуть локалізовані всі осередки інфекції.
Кілька років тому британські фахівців опублікували доповідь, в якій заявили про неминучість наступної пандемії пташиного грипу, яка стане однією з наймасштабніших. Пташиний вірус загрожує 50 мільйонам чоловік. Тим часом, за останні п'ять років цим захворюванням заразилися лише 385 чоловік по всьому світу.За даним ВОЗ, у пташиного грипу існує декілька сотень різновидів, але передаватися людині здатні лише чотири штами - H5N1, H7N3, H7N7, і H9N2.
Одним з найнебезпечніших різновидів учені вважають H5N1, відзначений в таких країнах, як Іран, Італія, Індія і Афганістан.
Щоб запобігти подальшій експансії грипу, Комітет Палати лордів заявив про необхідність створення спеціалізованої міжнародної системи. Вона відстежуватиме хід захворювання в країнах, що розвиваються, і оперативно реагуватиме на перші випадки появи грипу в розвинених державах.

Джерело rian.ru