Корейці перемогли пташиний грип

Вакцина на основі штаму високопатогенного вірусу пташиного грипу

Ученим з Південної Кореї вдалося розробити вакцину, яка здатна профілактувати зараження людей вірусом пташиного грипу. Керував роботами професор Со Сан Хі з Національного університету Чуннам, повідомляє агентство "Інтерфакс".
Дослідники створили вакцину на основі штаму високопатогенного вірусу пташиного грипу. Цей штам був ввезений до Південної Кореї з схвалення США і Всесвітньої організації охорони здоров’я. За словами професора, масове виробництво вакцини почнеться в найближчий час.

Перша вакцина від пташиного грипу для людини була зареєстрована в квітні 2007 року в США. Вона розроблена французькою компанією Sanofi-Aventis і виробляється на фабриці в Свіфтуотері, штат Пенсільванія (США). Препарат не продаватиметься в роздрібній мережі, його запаси призначені лише для використання при пандемії грипу. Вакцина призначена для людей у віці від 18 до 64 років. Випробування в інших вікових групах продовжуються. Основними побічними ефектами її застосування є біль в місці ін’єкції, головний і м’язовий біль і загальне погіршення самопочуття.|

До сьогоднішнього дня вірус пташиного грипу забрав життя багатьох сотень чоловік. За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я, у разі початку передачі вірусу від людини до людини в світі внаслідок хвороби можуть померти десятки мільйонів людей.

Джерело: Інтерфакс