FDA стежитиме за генно-модифікованими тваринами

Управління з безпеки продуктів харчування і ліків США

Управління з безпеки продуктів харчування і ліків США представило на розгляд зацікавлених сторін документ, що визначає правила нагляду за генетично модифікованими тваринами. За словами представників Управління, введення нових правил обумовлене масовою комерціалізацією генно-інженерних технологій.
У опублікованому 25-сторінковому документі об’єктами юрисдикції FDA оголошуються будь-які тварини із зміненим геномом, будь то домашні улюбленці (наприклад, гіпоалергенні кішки), худоба з новими дієтичними властивостями м’яса або молока або тварини-продуценти ліків.
В майбутньому FDA розраховує отримувати від виробників докладну інформацію про характеристики, методи розведення і способи ідентифікації таких тварин, а також про їх можливий вплив на здоров’я людини і екологію. Хоча ці вимоги не є обов'язковими, представники біомедичної індустрії США швидше за все намагатимуться їх дотримуватися.
Оскільки сучасні технології генної інженерії не дозволяють точно визначити, в якій саме ділянка хромосоми потраплять нові гени, кожна лінія модифікованих тварин регулюватиметься окремо.
Як підкреслюють в FDA, необхідність нових правил обумовлена наростаючою комерціалізацією біоінженерних технологій. У зв’язку з цим основна увага наглядової інстанції приділятиметься тваринам, призначеним для масового розведення з комерційною метою. Правила роботи учених, що використовують генну інженерію в дослідницьких цілях, істотно не зміняться.
Остаточна версія правил нагляду буде підготовлена після закінчення 60-денного періоду ознайомлення, під час якого представники індустрії можуть запропонувати FDA свої поправки.

 

Джерело – Food and Drug Adminisrtation