ІХ-ий Міжнародний конгрес спеціалістів ветеринарної медицини

ІХ-ий Міжнародний конгрес спеціалістів ветеринарної медицини, який традиційно проходить в перший тиждень жовтня, цього року зібрав понад 400 учасників. Робота Конгресу відбувалася в трьох секціях: здоров'я продуктивних тварин, здоров'я дрібних домашніх тварин та здоров'я коней.

Цього року Конгрес був відмічений широкою участю наших іноземних колег. Поряд з українськими ветеринарними лікарями своїм практичним досвідом ділилися лікарі з Франції, Великобританії, Естонії, Литви та Росії.

В рамках Конгресу відбулося засідання "круглого столу", в якому взяли участь голова Державної служби України з контролю за наркотиками В.А. Тимошенко, заступник голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України М.В. Пацюк, голова Асоціації спеціалістів ветеринарної медицини України О.І. Рудь. Головною темою "круглого столу" було питання заборони використання кетаміну без спеціальної ліцензії. Голова ДСКН Володимир Тимошенко повідомив про рішення Кабінету Міністрів щодо продовження мораторію на заборону використання кетаміну без спеціальної ліцензії. Мораторій продовжено до внесення змін до закону, які будуть спрямовані на спрощення процедури отримання ліцензії на використання кетаміну, в тому числі і фізичними особами підприємцями*.

Володимир Тимошенко запевнив присутніх, що Державна служба України з контролю за наркотиками готова до співпраці з ветеринарними лікарями задля оптимального вирішення даного питання. Голова Асоціації спеціалістів ветеринарної медицини України Оксана Рудь зауважила, що Асоціація буде і надалі продовжувати роботу направлену на максимальне спрощення процедури отримання ліцензії на використання кетаміну. "Наша мета-максимум - зробити так, щоб ліцензії на ветеринарну практику було достатньо для права застосовувати кетамін, звичайно ж за умови дотримання правил його зберігання та використання. Так працюють лікарі в європейських країнах", зауважила Оксана Рудь.

Далі на учасників Конгресу чекали дві приємні події: підписання Угод про співробітництво з Асоціаціями ветеринарів Литви та Естонії, та нагородження кращих ветеринарних лікарів року.

Оргкомітет Конгресу висловлює щиру вдячність нашим українським та зарубіжним колегам, спонсорам та усім, хто приймав участь у реалізації цієї важливої для всіх ветеринарних фахівців події, яка об'єднує однодумців зі всіх куточків нашої держави, а також близького і далекого зарубіжжя.

*Офіційний документ буде опубліковано протягом найближчого часу, і ви зможете ознайомитись з ним на нашій веб_сторінці.