Святкування 10-ї річниці Дня працівників ветеринарної медицини

11 серпня 2011 року відбулося святкування Дня працівників ветеринарної медицини та церемонія нагородження «Символ професійності – 2011». Організаторами свята були Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України та Асоціація спеціалістів ветеринарної медицини України. Цьогорічна подія є особливою, адже ми святкуємо 10-річницю започаткування цього свята, та й проходить вона в рамках «Вет-2011», коли наші колеги у всьому світі святкують 250-річницю народження ветеринарної професії. Урочистості проходили в Білоцерківському національному аграрному університеті.

У вітальному слові голова Ветеринарної і фітосанітарної служби України Іван Юрійович Бісюк відзначив, що саме заснування цього свята є свідченням визнання важливості професії ветеринарного лікаря. Наступним кроком визнання професії стало створення Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України в грудні 2010. Велике значення в розвитку ветеринарної медицини відіграє освіта, підготовка майбутніх фахівців, і це не випадково ми святкуємо цю дату в Білоцерківському національному агарному університеті, який дав Україні велику кількість кадрів, що нині є гордістю професії.

Велике значення має діяльнісь лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи, які стоять на охороні здоров’я нації. Наразі ведеться робота з підготовки реформування цієї служби, що передбачає надання їй більших повноважень, які раніше належали санітарно-епідеміологічній службі. Іван Юрійович подякував всім працівникам ветеринарних клінік, які забезпечують епізоотичну стабільність в країні. І нарешті він звернувся до всіх керівників, які були присутні на святі з побажанням, щоб ті, повернувшись на місця, відсвяткували цей день зі своїми колективами.

Голова комітету Верховної Ради України з агарної політики та земельних відносин Г.М. Калетник передав вітання від голови Верховної Ради. Він відзначив, що саме завдяки зусиллям ветеринарних лікарів нам вдалося уникнути епідемії африканської чуми свиней, від якої страждають наші сусіди. Також він повідомив, що Верховною Радою України вже було прийнято в першому читанні Закон про продовольчу безпеку. Друге читання Закону повинно відбутися у вересні.

Далі ведучий зачитав вітання від прем’єр-міністра України М.Я. Азарова. До речі, безпосередньо в момент святкування президент України В.Ф.Янукович підписав вітання до ветеринарних лікарів з нагоди професійного свята. Це вітання зачитав І.Ю. Бісюк.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України С.І. Мельник передав вітання від нього, а також вручив нашим колегам урядові відзнаки «Знак пошани» та Почесні грамоти міністра. Крім того, він зазначив, що наразі перед ветеринарної службою України стоять нові завдання, одним з яких є впровадження програми «Безпека від лану до столу».

У своєму виступі ректор Білоцерківського національного аграрного університету А.С. Даниленко зазначив, що ветеринарна медицина – це професія сильних людей. Працівники освіти докладають всіх зусиль, щоб дати країні висококваліфіковані кадри. Так в університеті впроваджуються нові технології в його навчально-виробничому центрі. Приємно, що завжди можна звернутися до старих друзів, колег, які є випускниками університету.

Герой України Ю.М. Карасик, який двічі був міністром сільського господарства поділився спогадами десятирічної давності про те, як вони разом з П.П. Достоєвським, який очолював в той час ветеринарну службу України готували указ про заснування цього свята. «День працівників ветеринарної медицини – це не професійне, а державне свято», зауважив він. Україна – це аграрна держава, налаштована на експорт своєї продукції, а це не можливо без ветеринарної служби. Він подякував президенту регіональної комісії Міжнародного епізоотичного бюро по Європі Ніколі Бєлєву, який посприяв вступу України до цієї організації в 1994 році. А обрання І.Ю. Бісюка 1-м віце-президентом Регіональної комісії МЕБ по Європі є свідченням визнання нашої ветеринарної служби світовою спільнотою.

На свято завітали і наші іноземні колеги з Білорусі, Естонії, Литви, Польщі, Чехії, Румунії, Швеції. Вони передали найщиріші вітання від ветеринарних служб своїх країн. Очолив іноземну делегацію Нікола Бєлєв, який привітав всіх українських ветеринарних лікарів від імені генерального директора МЕБ Бернара Валла та подякував Міністерству аграрної політики і продовольства України та Державній ветеринарній і фітосанітарній службі України за роботу по боротьбі з такими захворюваннями як АЧС, ящур, туберкульоз, бруцельоз, що наносять величезні збитки економіці та активне співробітництво з МЕБ.

На черзі було вітання від Асоціації спеціалістів ветеринарної медицини України та вручення нагород «Символ професійності – 2011». І.Ю. Бісюк та О.І. Рудь вручили нагороди 17 номінантам різних категорій.

Цікаво було почути про деякі факти, якими ділилися наші колеги, успіхи яких відзначалися нагородами. Так, наприклад ми дізналися, що загальний трудовий стаж династії ветеринарних лікарів, яку започаткував П.П. Достоєвський складає понад 300 років.

А від завідувача кафедри анатомії тварин ФВМ НУБіП України, професора С.К. Рудика ми дізналися, що наше професійне свято має вік не 10, а 910 років. Бо ще київський князь Володимир започаткував день фахівців зі справи лікування тварин, який відзначався 14 листопада.

Отже, зі святом Bас, шановні колеги!