Європейське співробітництво на всіх рівнях

Завершується в Україні проект технічної допомоги Європейського Союзу Твіннінг «Надання допомоги українській ветеринарній службі з метою покращення правових та технічних аспектів системи контролю за безпечністю харчових продуктів», який впроваджувався в Україні протягом двох років датсько-голландсько-латвійським консорціумом. Основними партнерами проекту з українського боку були Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України та  Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

З цієї нагоди 18 травня відбулася Урочиста прес-конференція за участю Голови Постійного представництва ЄС в Україні, Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, керівників проекту з європейської та української сторін.

Як зазначив, керівник проекту з європейської сторони Торстен Берг, незважаючи на його амбіційність та величезну кількість завдань, які стосувалися вдосконалення  контролю за залишками ветеринарних препаратів у продуктах тваринного походження, мікробіологічних критеріїв для харчових продуктів, контролю за якістю м’яса та безпечністю  харчових продуктів, покращення системи прикордонного ветеринарного, апроксимації українського ветеринарного законодавства   до європейського, всі вони були успішно виконані. Про це говорять самі цифри представлені Алланом Багге, постійним радником проекту Твіннінг в Україні: 46 візитів експертів до України, 11 семінарів, 8 навчальних поїздок до європейських країн, а також, зроблено 121 презентацію, перекладено 35 актів ЄС.

Українські партнери, голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України І.Ю.Бісюк та керівник проекту з української сторони, заступник голови Державного комітету ветеринарної медицини України В.В.Башинський  також у своїх виступах відзначали активну роботу всіх учасників.

Пан Берг побажав українській стороні продовжити роботу над акредитацією аналітичних методів дослідження якості і безпеки харчових продуктів, так як це відкриє ворота на зовнішній ринок для українського виробника.