Квітень - місяць міжнародних семінарів

Квітень 2011 р. став для Асоціації спеціалістів ветеринарної медицини України дуже плідним щодо реалізації програми міжнародного співробітництва.

Так 14-15 квітня в Києві відбулася неординарна для кожного практикуючого лікаря подія  - Міжнародний практичний семінар «Сучасні підходи при хірургічних втручаннях на суглобах дрібних домашніх тварин», організований Асоціацією спеціалістів ветеринарної медицини України. Інтерактивний майстер-клас з синхронною відеодеталізацією (а саме таким був формат заходу) – явище безпрецедентне не лише для України, а й для багатьох європейських країн, де досі не організовували нічого подібного.

Високий рівень заходу забезпечувався, в першу чергу, виключним професіоналізмом інструкторів – провідних хірургів з Франції Жерара Ленноза та Жана-Люка Шатре, які проводили операції безпосередньо перед аудиторією, а використане найсучасніше обладнання давало глядачам можливість слідкувати за ходом подій на екрані у форматі full-HD. Окрім високого технологічного і лекторського рівня, основний акцент робився на доступності семінару для будь-якого ветеринарного лікаря з будь-якого регіону нашої держави.

Не менш привабливими для українських фахівців були практичні заняття, де 15 квітня практикуючі лікарі відпрацьовували отримані навички. На базі кафедри анатомії НУБіП України одночасно проходили два практичних спеціалізованих майстер-класи: з хірургії суглобів (під керівництвом Жерара Ленноз та Жана-Люка Шатре) та з ветеринарної стоматології (інструктор – к.м.н. Едуард Фефер, Ізраїль). Практичні заняття викликали величезний інтерес, адже як і першого, так і другого дня робота закінчувалася значно пізніше запланованого часу.

Як відзначили українські лікарі, французькі та ізраїльські колеги приїхали не просто продемонструвати свій професіоналізм, а щиро поділитися знаннями і досвідом з українськими колегами. Отже, в черговий раз підтверджується істина, що метою будь-якого заходу повинно бути не вдоволення чиїхось особистих амбіцій, а обмін реальним, а не віртуальним досвідом, що дасть змогу підвищити рівень професіоналізму вітчизняних фахівців, їх упевненість у власних силах і стимулюватиме українських ветеринарів до високих звершень і підкорення нових горизонтів, що і є основним завданням Асоціації спеціалістів ветеринарної медицини України.

8 квітня у Вінниці відбувся семінар з охорони здоров'я продуктивних тварин, в якому взяли участь наші польські колеги. Польську делегацію очолював Анджей Чернявський – президент Північно-Східної ветеринарної палати. Напередодні семінару 7 квітня відбулася офіційна зустріч з керівниками районних управлінь ветеринарної медицини Вінницької області, де члени польської делегації  Даріуш Філіанович – голова ветеринарної служби району Бялстоку та Еміліан Кудиба – заступник голови ветеринарної служби м. Ломза розповіли про організацію та роботу ветеринарної служби в Польщі.

Наступного дня під час практичного семінару з польськими колегами Славоміром Міодушевським та Мареком Висоцьким обговорювалися питання патології високопродуктивної молочної ВРХ. Слухачі семінару довго не відпускали своїх польських колег після закінчення їх виступів, задаючи їх масу питань щодо різних випадків, з якими їм доводиться мати справу у повсякденній практиці.

Асоціація спеціалістів ветеринарної медицини України продовжує впроваджувати в життя один з пріоритетних напрямків своєї роботи - розвиток міжнародного співробітництва, зокрема готується до підписання угода про співпрацю з Асоціацією ветеринарних лікарів Італії.

Шановні колеги, якщо у вас є ідеї та пропозиції щодо міжнародного співробітництва, просимо звертатися до секретаря Асоціації спеціалістів ветеринарної медицини України з міжнародних відносин Степури Людмили Олександрівни.