Ветеринарна співпраця без кордонів

Завдяки програмі співпраці Асоціації спеціалістів ветеринарної медицини України та CEVEO, на початку грудня, мені,  Вікторові Дорощуку та моєму колезі Андрієві Калашникову – практикуючим ветеринарним лікарям з України, (м. Київ), видалося побувати на стажуванні у Франції. Отже, як співав колись бард всіх часів і народів, В.Висоцький, - «пишу воспоминаниям вдогонку» – розповім про те, що бачив, чув і в чому брав участь. Якщо сказати коротко – враження надзвичайно позитивні! Адже нам вдалося не лише надзвичайно плідно попрацювати, але й відчути витончену красу старовинного Парижу, відвідати Собор Паризької Богоматері, Лувр, побувати на Ейфелевій вежі, відчувши неповторний колорит Франції.

Отже, наше стажування проходило у ветеринарній клініці міста Невер, яке знаходиться у самому центрі Франції. Нашими наставниками і кураторами протягом всього періоду стажування були давні друзі і колеги – Костянтин Сологуб та Жан-Люк Шатре. Костянтин є одним з засновників клініки, протягом довгих років він провадив тут свою лікарську роботу. На перший погляд клініка практично не відрізняється від багатьох клінік Києва, проте це тільки на перший погляд. Слід відзначити надзвичайно раціональну організацію роботи – абсолютно всі етапи роботи, чи то власне робота з тваринами, чи спілкування з клієнтами здійснюються у відповідності до законів ергономіки, щоб заощадити час і зусилля лікаря з одного боку, і не викликати негативних емоцій у тварин – з іншого. Забезпечується комфорт власників тварин, тож вони відчувають себе учасниками надзвичайно відповідального процесу – лікування своїх улюбленців. Все обладнання клініки (апарат УЗД, цифровий рентгенівський апарат, біохімічні та морфологічні аналізатори, ендоскопи, прилади для офтальмології) суто ветеринарне, а не адаптоване з гуманної медицини. Це надає масу переваг при встановленні діагнозу та лікувальних заходах. Клініка працює вісім годин на добу з двогодинною перервою для обіду. Найбільше приміщення у клініці - це ординаторська кімната, де лікарі працюють з літературою, за комп’ютером, обговорюють клінічні випадки. Одним словом, у клініці відчуваєш себе комфортно і впевнено, працювати в ній вкрай приємно.
Never Never Never

 Стажування було насиченим, за робочий день проходило більше десяти різних операцій, нудьгувати не було часу. Двічі довелося виїздити на ферми для надання медичної допомоги на місці. Вражає грамотність та обізнаність самих фермерів, які можуть самостійно здійснити такі прості маніпуляції, як, наприклад, обрізання рогів чи проведення внутрішньовенної інфузії. Слід зазначити, що фермер співпрацює з ветеринарним лікарем у міцному тандемі, і лікар є його першим консультантом не лише з питань здоров’я тварин, а й з економічних питань, бо збереження здорового стада – запорука економічного благополуччя фермера.

 

Never


 Never Never

Окремо хочеться сказати про саме місто. Воно вражає, воно поглинає, воно закохує в себе з першого погляду. Ми ніяк не могли позбутись відчуття, що перебуваємо у місті з малюнків з підручника середньовічній історії, краса неймовірна! Будинки, яким більше тисячі років, черепичні дахи, ніколи не схожі один на одного, готичні шпилі, – здається, сама історія дихає на тебе. І усе це надзвичайно гармонійно поєднане з яскравими сучасними крамницями, модними бутіками, кафе, бістро, кав’ярнями, заповнені веселими, позитивними, сучасними людьми. А яке вино, а кухня!!! Так і кортить все описувати з префіксами най-, або в пречудовій формі. Це місце, до якого хотілось би повернутись. Перед від’їздом до Франції чув багато різних вражень, на кшталт «ми були здивовані .!!!!!! і т. д.». Відзначу, дивуватись немає чому, але навчитися багатьом потрібним речам можемо і повинні. Хотілося б, щоб колись, і українські клініки стала такими ж привабливими базами для стажування зарубіжних колег!