Європейській федерації ветеринарів 35 років

Цього року Європейській федерації ветеринарних лікарів виповнилося 35. Сьогодні Федерація об’єднує ветеринарні організації з 38 країн Європи, серед яких є і Україна, поки що в ролі члена-спостерігача. Проте наше співробітництво з європейськими колегами є плідним і активним. Україну не обходять увагою на жодному загальному зібранні. Так було і цього разу під час Генеральної асамблеї Європейської федерації, яка проходила в Брюсселі 12-13 листопада 2010 року, куди наша делегація прибула на чолі з головою Асоціації лікарів ветеринарної медицини України Рудь О.І. 

Цього разу Україні навіть було присвячено окреме питання, а саме семінар ТАІЕХ «Підтримка здоров’я поголів’я та ветеринарної служби в Україні», який відбувся в Києві. Потрібно зазначити, що Європейська федерація посприяла в значній мірі його проведенню та її представники взяли в ньому безпосередню участь. Було високо оцінено роботу української сторони щодо організації заходу, та велику присутність і зацікавленість українських ветеринарних лікарів. Наші європейські колеги сказали про свою готовність взяти участь в організації наступних подібних заходів, вибравши для цього вужчу тему з метою її більш детального вивчення.

Ліворуч: голова Світової асоціації ветеринарних лікарів Тжірд Джорма Праворуч: голова Асоціації ветеринарних лікарів Польщі Тадеуш Якубовський

 В колі давніх друзів (Представники польської делегації та голова Асоціації ветеринарних лікарів Німеччини (ліворуч)Святковий пиріг

Відбулася розмова з президентом Світової асоціації ветеринарних лікарів Тжірдом Джорною про можливе членство в ній України, що дасть нам нові можливості для розширення міжнародного співробітництва. "Двері для вас завжди відчинені, все залежить лише від вашої волі і бажання", так запевнив нас президент.

Генеральна Асамблея є чудовою нагодою зустрітися з давніми друзями, поспілкуватися з колегами з інших країн. Так дуже плідної була зустріч з представниками Асоціації ветеринарних лікарів Польщі на чолі з її президентом Тадеушем Якубовським. Наші польські колеги дуже зацікавлені у співробітництві з Україною, яке успішно розвивається, а також вони намагаються залучити нас до різних програм співпраці з іншими європейськими країнами.

Приємно повертатися з таких заходів сповненими нових планів, ідей, перспектив. А нашими наступними планами є: підписання угод про співробітництво з Асоціаціями ветеринарних лікарів Польщі, Латвії, Німеччини, США; вступ до Світової асоціації ветеринарів, співробітництво з європейськими програмами технічної допомоги (ТАІЕХ, Твіннінг та ін.).