Конференція "Сучасні проблеми та перспективи розвитку ветеринарної хірургії"

Сучасні проблеми та перспективи розвитку ветеринарної хірургії

«Сучасні проблеми та перспективи розвитку ветеринарної хірургії», - під такою назвою пройшла Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 100-річчю від дня народження доктора ветеринарних наук, професора А.Ф.Бурденюка в Білоцерківському національному аграрному університеті 29-30 вересня. Спільно з БНАУ в організації конференції взяли участь Національна академія аграрних наук України, Державний комітет ветеринарної медицини України, Департамент аграрної освіти, науки та дорадництва Міністерства аграрної політики України, Асоціація спеціалістів ветеринарної медицини України. Науково-практична конференція об’єднала фахівців з усієї України, також були запрошені гості з Росії та Польщі.

Науковій школі професора А.Ф.Бурденюка присвятив свій виступ радник ректора БНАУ, академік НААНУ Власенко В.М. Крім того, на пленарному засіданні обговорювалися питання навчання майбутніх ветеринарних лікарів. Доктор ветеринарних наук, академік НААНУ Цвіліховський М.І. дав детальний аналіз ситуації, яка існує в галузі ветеринарної освіти, та представив концепцію підготовки фахівців ветеринарної медицини і стратегію її реалізації в Україні. Цю тему продовжила Рудь О.І., кандидат ветеринарних наук, голова Асоціації спеціалістів ветеринарної медицини України. У своєму виступі, говорячи про проблеми практичної ветеринарної медицини в Україні, вона підкреслила важливість якісної підготовки фахівців, особливо набуття ними практичних навичок, для того, щоб вони були конкурентоспроможними на сучасному ринку праці. Пані Рудь О.І. розповіла про види діяльності Асоціації, такі як організація конгресів, семінарів, стажувань, направлених на підвищення професійного рівня фахівців.

В рамках конференції працювало дві секції: «Хірургія продуктивних тварин і коней» та  «Хірургія дрібних домашніх та зоопаркових тварин», де обговорювалися різні питання хірургічної практики.

Підготувала Людмила Степура