Слухняні собаки живуть довше

Бішон-фризСобаки тих порід, які традиційно вважаються слухняними, живуть довше за своїх родичів, що не відрізняються поступливістю. До такого висновку прийшли фахівці, що опублікували свою роботу в журналі The American Naturalist. Коротко зміст дослідження наводить New Scientist. 

Вчені аналізували статистичні дані за тривалістю життя для різних порід (у своїй роботі вони частково використовували інформацію, надану страховими компаніями). Вони з'ясували, що чемпіонами з довгожительства серед собак є німецькі вівчарки, пуделі і бішон фриз - представники найбільш слухняних собак, які і легко піддаються дресируванню. Вперті шпіци і біглі, навпаки, часто вмирають з різних причин в молодому віці. Причини такої залежності на даний момент дослідникам незрозумілі. 

Вважається, що собаки були приручені людиною близько 10-15 тисяч років тому. До теперішнього часу учені не можуть визначити, де саме це відбулося. Нещодавно з'явилася робота, автори якої доводять, що батьківщиною собак є Близький Схід. Однак незадовго до її появи вийшла стаття іншого колективу авторів, в якій наводилися аргументи на користь того, що собаки з'явилися в Китаї.

За матеріалами New Scientist