Новий пептидний гель зупинятиме кровотечі

Винахідники гемостатичного гелюНовий метод боротьби з кровотечами, розроблений ученими із США і Гонконгу, може прийти на зміну перев'язкам і електрокоагуляції. Пептидний гель, створений дослідниками, утворює на раневій поверхні щільну плівку, яка зупиняє кров протягом декількох секунд. Після загоєння рани плівка починає розчинятися, а речовини, що входять до її складу, засвоюються організмом.

В ході лабораторних випробувань нової техніки, групі дослідників з Технологічного Інституту штату Массачусетс і Гонконзького Університету вдалося успішно зупинити кровотечі з відкритих ран на поверхні тіла піддослідних гризунів, а також в головному і спинному мозку, печінці і кишечнику тварин.

За даними дослідників, після нанесення гелю на рану кровотеча припинялася в середньому менш ніж через 15 секунд. За словами координатора дослідницького проекту Рутледжа Елліса-Бенка (Rutledge Ellis - Behnke), введення нового методу може привести до перевороту в хірургії.

Гель, що є сумішшю різних пептидів (коротких фрагментів білків, що складаються з амінокислот), швидко твердне після нанесення на рану і закупорює просвіт посудин, що кровоточать. У міру загоєння рани тверда плівка на її поверхні поступово розчиняється, розпадаючись на амінокислоти, які легко засвоюються навколишніми тканинами.

За словами учених, розроблений ними пептидний коктейль має додаткові цілющі завдяки вмісту амінокислот, що є цінним будівельним матеріалом для клітин організму. Так, в ході проведених раніше експериментів місцеве застосування аналогічного гелю привело до часткового відновлення зору у піддослідних щурів і хом'яків.

За словами Р. Елліса-Бенке, використання нової техніки під час хірургічних операцій дозволить лікарям швидко і ефективно зупиняти кровотечі внутрішніх органів, не завдаючи їм при цьому додаткових ушкоджень. "Таким чином, час, який витрачається на проведення операції, може скоротитися майже на 50% ", - відзначає дослідник.

Джерело - FOXNews.com