Масове знищення кіз в Нідерландах

Масовий забій кізМіністерство сільського господарства Нідерландів приступило до масового забою кіз і овець з метою запобігання подальшому поширенню ку-лихоманки - захворювання, яким люди можуть заразитися від цих тварин. З початку роки серед жителів країни було виявлено 2300 випадків цій інфекції, 6 хворих загинули.

Швидке зростання захворюваності на ку-лихоманку, яке спостерігається в Голландії протягом декількох років, пов'язане із збільшенням поголів'я кіз і овець в фермерських господарствах країни. Як правило захворювання вражає працівників ферм, що часто контактують з продуктами життєдіяльності і виділеннями хворих тварин.

З метою запобігання подальшому поширенню ку-лихоманки голандська влада планує знищити близько 40 тисяч голів дрібного рогатої худоби на 60 фермерських господарствах. У першу чергу будуть знищені вагітні тварини, оскільки контакт з навколоплідними водами є одним з основних шляхів зараження людини.

На підставі інформації про зростання захворюваності на ку-лихоманку в Голландії ряд російських ЗМІ повідомили про спалах "козиного" грипу, який нібито загрожує всьому людству. Тим часом, на відмінність від грипу, ку-лихоманка не являється вірусною інфекцією і не здатна передаватися від людини до людини повітряно-крапельним або іншим шляхом. У зв'язку з цим шанси на поширення спалаху захворювання за межі голландських ферм практично дорівнюють нулю.